Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Styl loftowy

Modne dzisiaj są meble loftowe. Do nich zaliczyć możemy wszystkie meble robione w stylu industrialnym, czyli takie które mają charakter pomieszczeń przemysłowych, czyli na pewno z elementami metalu. Mogą być bardzo chętnie z metalem z recyklingu czyli takim któremu nadano nowe życie. Weźmy np taki oto stół loftowy industrialny.

stół dębowy z nogami metalowymi
stół rustykalny

Plusem, jak również przewagą mebli industrialnych nad meblami tradycyjnymi jest to, że nie są one wykonywane w ilości masowej, więc mamy pewność że kupując stolik industrialny, stół industrialny lub lampy industrialne, stajemy się posiadaczem mebla który nie jest także w co drugim mieszkaniu. Natomiast drugą, bardzo istotną kwestią zdecydowania się na zakup mebli industrialnych jest fakt, iż nie są one szeroko dostępne w sieciowych sklepach meblowych i z wyposażeniem wnętrz, tylko zazwyczaj są one wykonywane w małych zakładach stolarskich, w których przykłada się wagę do jakości wykonania i solidności materiałów, jak również mamy też pewność, że nasz mebel jest wykonany ręcznie. Jest to tak zwana Manufaktura, która w obecnych czasach zaczyna być na nowo doceniana za unikatowość, nietuzinkowość, wysoką jakość i niepowtarzalny Design.

stół do jadalni metalowo drewniany
stół rustykalny
piękny duży stół industrialny
dębowy stół loftowy

Lampy loftowe

Z kolei do produkcji lamp industrialnych można wykorzystywać różnego rodzaju elementy które można znaleźć na złomowiskach, przeglądając stare maszyny rolnicze, przemysłowe, różnego rodzaju urządzenia, silniki…Często kupując tak lampę industrialną, mamy pewność że będzie jedyna, niepowtarzalna, unikatowa i nietuzinkowa, gdyż większość elementów z których zbudowana jest lampa industrialna ,nie są do zdobycia po raz drugi.

A wiadomo, że każdy lubi posiadać rzecz unikatową, która jest obiektem zazdrości innych osób. Lampy industrialne mogą powstawać również z elementów innych lamp, np. lamp z dawnych fabryk, które już nie istnieją, z dawnych dworców kolejowych, z dawnych sal kinowych.

lampa steampunk loft industrial

Producenci lamp industrialnych mają tutaj bardzo szerokie pole do popisu, a wszystko jest zależne od ich wyobraźni i pomysłu. Indywidualnych producentów lamp i stolików industrialnych można porównać do artystów, gdyż każda rzecz wychodząca z ich warsztatu jest efektem pracy, również twórczej. Jest dopracowana w każdym, nawet najmniejszym szczególe i potraktowana z należytą uwagą.

Warto też korzystać z usług takich osób, ponieważ fajnie jest mieć świadomość, że dany stolik, lub stół industrialny został stworzony z myślą o nas, pod nasze indywidualne zamówienie. Kolejną istotną kwestią jest również to, że powinno wspierać się małe, lokalne przedsiębiorstwa.

Na dużą uwagę zasługuje również fakt, że meble industrialne cechuje solidność ,trwałość i wysoka jakość materiałów. Stoliki industrialne są robione z grubego, solidnego drewna, które będzie służyć przez długie lata, zarówno nam, jak i innym pokoleniom. Stoliki industrialne z drewna można w bardzo łatwy sposób odnowić lakierując je, lub odświeżyć przy użyciu oleju do drewna ( w zależności od tego, jaką formę wykończenia/konserwacji wybraliśmy)

lampa barek loft steampunk industrial

Gdyby podsumować powyższy artykuł, o meblach industrialnych można powiedzieć, że są idealne, ponieważ zachwycają formą, designem, estetyką, jakością i solidnością, oraz odzwierciedlają indywidualny charakter, styl i osobowość posiadacza A na tym wszystkim powinno zależeć każdemu.

Reklama

Opublikowane przez ArtEventy

Imprezy, urodziny, animacje dla dzieci. Bogata oferta atrakcji dla dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: